Bilety na pociąg- jak kupować je taniej?

Każdy z nas z pewnością chociaż raz w życiu podróżował pociągiem. Zgodnie ze statystykami jest to jeden z najchętniej wybierany środek transportu zbiorowego. Nie możemy się jednak temu dziwić. Wagony pociągowe i specyficzny klimat, który w tego typu pojazdach torowych panuje z pewnością zachęci do przejażdżki nie jednego z nas.

Trzeba sobie również jasno powiedzieć, że wybieramy pociągi również ze względu na to, że teoretycznie mają być one o wiele tańszym środkiem transportu niż nawet własne samochody. Jednocześnie trzeba jasno wskazać na to, że wielu podróżnych obecnie zauważyło, iż bilety na pociąg w ostatnim czasie stały się nieco droższe niż do tej pory. Nie da się więc ukryć, że większość z nich poszukuje sposobu na to, by kupić je po prostu taniej. Jak więc można to zrobić?

Kupuj bilety na pociąg w wersji elektronicznej

Z pewnością każdy z nas korzysta z udogodnień jakie obecnie oferują nowe technologie. Okazuje się, że dzięki nim możemy właśnie kupować bilety na pociąg odrobinę taniej. W jaki sposób? Otóż bardzo prosty! Jeśli zdecydujemy się na to, by zakupić bilety na pociąg w tradycyjnej kasie biletowej na dworcu kolejowym, to musimy liczyć się również z tym, że do ceny takiego biletu doliczona jest w pewnym sensie również i marża. Faktem jest również to, że nie jest ona zbyt wielka, jednak przy częstych podróżach, będziemy mogli odczuć ją na swoim portfelu. Kupując więc bilety w formie elektronicznej, za pośrednictwem aplikacji lub nawet i strony internetowej www.polregio.pl, wówczas takiej marży nie musimy się już obawiać. W ten sposób- jeśli wyjątkowo często podróżujemy- będziemy mogli również nieco zaoszczędzić. Warto również dodać, że bilety na pociąg w formie elektronicznej, są również o wiele wygodniejsze. Nie musimy bowiem męczyć się z małymi papierkami, gdyż będziemy mieć go cały czas na ekranie smartfona.

Korzystaj z ulg i zniżek, które Ci przysługują

Nie da się ukryć, że często sami zapominamy o tym, że przysługują nam odpowiednie zniżki i ulgi. Mowa tu np. o dzieciach, które do pewnego wieku mogą podróżować za darmo, czy o uczniach i studentach, którym również takie ulgi przysługują. W tym momencie również nie możemy zapomnieć o seniorach, którzy zwykle mogą się cieszyć zniżkami nawet do 60%! Pamiętajmy jednak, że w takich wypadkach trzeba zawsze posiadać przy sobie legitymację szkolną lub studencką, czy nawet wspomnianą już kartę seniora. Kontroler będzie bowiem wymagał okazania się ważnym dokumentem, który rzeczywiście potwierdza nasze prawo do otrzymania zniżki na zakup biletów na pociąg.

Rabaty oferowane na dane przejazdy pociągiem

Bardzo często w sieci można spotkać się z wieloma konkursami, które oferują nam również zniżki na bilety na pociąg lub nawet darmowe przejazdy. Wobec tego jeśli tylko zdecydujemy się dobrze poszukamy, być może nawet uda się nam zdobyć nagrodę główną, którą może być całkowicie darmowy przejazd pociągiem na wybranej trasie. Oczywiście pamiętajmy jednak o tym, by wybierać konkursy autoryzowane, by przypadkiem nie trafić na oszustów.