buty zimowe

Buty na zimę muszą być ciepłe i wygodne

Późna jesień to czas, gdy temperatura znacznie spada i trzeba zadbać o cieplejszą garderobę. To ostatni moment, by uzupełnić ją o ciepły płaszcz, zimową kurtkę i buty, w których przechodzi się do wiosny. Jakie buty wybrać na zimę?

Antypoślizgowa podeszwa

buty zimoweButy zimowe powinny być stabilne. Ta cecha przydaje się szczególnie, gdy chodniki skuje lód lub zasypie je śnieg. Dobrze jest więc wybrać model z podeszwą, która zapobiegnie bolesnym w skutkach poślizgom.

Wybierając buty na obcasie warto postawić na formę słupka. Jest zdecydowanie bardziej stabilny, niż klasyczna szpilka. Dobrze, by w butach zimowych noszonych na co dzień nie był on zbyt wysoki. Przedzieranie się przez śniegowe zaspy samo w sobie jest męczące. Nie trzeba dodatkowo męczyć stóp stawiając je na wysokim obcasie, co może grozić poważną kontuzją.

Buty zimowe muszą być ciepłe

Podstawowym zadaniem zimowej garderoby jest zapewnienie ciepła jej użytkownikowi. Nie inaczej jest w przypadku butów. Na siarczyste mrozy przydadzą się botki ocieplone futrem. Warto jednak pamiętać o zabraniu butów na zmianę, jeśli planuje się dłuższy pobyt w ogrzewanym pomieszczeniu.

Wiele osób zimą stawia na kalosze. Świetnie sprawdzają się na śniegową pluchę. Pod warunkiem, że mają one warstwę izolującą stopę i nogę od zimna. Może to być wełniany koc obuwniczy lub gruby filc. Jeśli izolacja okaże się niewystarczająca, warto dokupić specjalne skarpety ocieplające.

Ciekawą ofertę butów zimowych można spotkać tutaj: https://pantofelek24.pl/pol_m_Buty-na-kazda-pore-roku-_Zima-308.html