Czy warto jest kupić, wysokiej klasy gogle narciarskie?

Czy warto wydać dodatkową gotówkę na wysokiej klasy gogle? Jak często nosisz swoje gogle? Czy są one nadal w dobrym stanie? Czy są wygodne? Czy są wolne od mgły i trwałe? Jeśli kupujesz w Internecie, posurfuj po stronie internetowej i sprawdź, czy są jakieś pytania dodatkowe. Jeśli kupujesz w sklepie, pamiętaj, aby zabrać ze sobą pytania i być przygotowanym na ich zadawanie. Jeśli właściciel sklepu nie ma dobrej odpowiedzi lub nie wygląda na takiego, którego to obchodzi, nie kupuj.

Noś to, co pasuje i narty gdzie

Istnieją dwa rodzaje gogli narciarskich do wyboru, aczkolwiek wiele sklepów prowadzi sprzedaż coraz to nowych, innowacyjnych produktów tej kategorii. W zależności od kształtu twarzy, może się okazać, że jeden typ jest łatwiejszy do noszenia niż drugi. Jeśli jeździsz na nartach, możesz poważnie rozważyć gogle typu full-face, które sięgają aż do nosa i zakrywają oczy.

Są one niezwykle uniwersalne, ponieważ można je nosić podczas jazdy na nartach, a nawet podczas wędrówki na rakietach śnieżnych w zimie.

Z drugiej strony, jeśli szukasz czegoś, co jest bardziej wygodne i uniwersalne, para może być dla Ciebie. Są one zaprojektowane z mniejszą ramką i niższym mostkiem, które pozostawiają górną część twarzy i oczy odkryte.

Dwa rodzaje gogli narciarskich

Gogle https://dobrenarty.pl/narciarstwo/gogle-narciarskie/ w tym stylu mają plastikową ramkę, która zakrywa oczy i nos. Są najlepsze, gdy jeździsz na nartach w terenie, gdzie pył lub zanieczyszczenia mogłyby poważnie uszkodzić twoje wrażliwe oczy, lub uszkodzoną skórę.

Gogle z pełną twarzą są również przydatne podczas jazdy na rakietach śnieżnych, ponieważ całkowicie zakrywają twarz. Z drugiej strony medalu, gogle półtwarzowe są w zasadzie jak okulary przeciwsłoneczne i są dostępne z różnymi opcjami soczewek, które zapewniają różne poziomy ochrony i przejrzystości.

Są one świetne do ośrodka narciarskiego i oferują mniej surową formę ochrony niż gogle z pełną twarzą. Gogle półtwarzowe występują w dwóch głównych rodzajach: w stylu gogli i bezramkowe.