Indywidualny czy grupowy – jak wybrać kurs językowy online?

Kursy językowe prowadzone online możemy podzielić na dwa rodzaje. Tylko od nas zależy, czy będziemy uczestnikami indywidualnych spotkań z lektorem, czy też spotkań organizowanych online w większej grupie. W obu przypadkach mamy do czynienia z rozwiązaniami mającymi zarówno zalety, jak i kilka wad.

Indywidualny kurs online

Jeśli interesują nas indywidualne kursy językowe online https://edoo.pl musimy liczyć się z tym, że ich cena będzie wyższa niż ta, którą przyjdzie nam zapłacić za spotkanie w większej grupie. Niejednokrotnie można jednak usłyszeć, że jest to jedyna wada takiego rozwiązania. Wśród zalet kursu „jeden na jeden” wymienia się:
• lepszy kontakt z lektorem, a tym samym możliwość dostosowania kursu do naszych własnych potrzeb,
• szansę na wyłapanie większej ilości błędów,
• możliwość pracowania dokładnie nad tymi zagadnieniami, które sprawiają nam najwięcej trudności.

Niektórzy kursanci zwracają uwagę na to, że bezpośrednie relacje z lektorem bywają stresujące. Nie umknie mu przecież żadne potknięcie, trudno też będzie ukryć przed nim brak pracy domowej. Nie sposób jednak nie zgodzić się z tym, że dla osób, które myślą o opanowaniu języka albo zdaniu egzaminu jest to zaleta, a nie wada.

Grupowy kurs online

Osoby zainteresowane grupowymi kursami online doceniają je ze względu na niższą cenę spotkań. Także w tym wypadku wachlarz zalet jest jednak znacznie szerszy. Wśród najważniejszych wymienia się:
• bardziej swobodną atmosferę na kursie,
• możliwość rywalizowania z innymi uczniami,
• szansę na wyciąganie lekcji z błędów innych uczestników.

Kursy językowe online dla większych grup to strzał w dziesiątkę przede wszystkim wtedy, gdy zajęcia tylko z lektorem stanowią zbyt dużą presję. To także doskonałe rozwiązanie, gdy chce się trenować kompetencje komunikacyjne. Rozmowy w większej grupie są zwykle bardziej spontaniczne, pozwalają też na poznanie nowego, zróżnicowanego słownictwa.