elegancka kobieta i biżuteria

Jak nosić modną biżuterię, by wyglądać elegancko?

Kolczyki, łańcuszki czy bransoletki nie tylko mogą podkręcić stylizację, ale również ją zniszczyć. Jak wybierać modną biżuterię, by pasowała do stroju i okazji?

Do pracy czy na wieczór?

Biżuteria damska w Marko jest bardzo różnorodna i żadna z pań nie będzie miała problemu, by wybrać coś pięknego i jednocześnie pasującego do okazji. Trzeba pamiętać, że zupełnie inaczej wybiera się biżuterię do pracy, a inaczej na spotkania towarzyskie.

Modna biżuteria do pracy powinna być delikatna i subtelna. Jest wyłącznie dopełnieniem w firmowym dress codzie. Na wieczór można pozwolić sobie na bardziej oryginalną biżuterię. Do prostych stylizacji można wybrać łańcuszki, które są charakterystyczne i skupią na sobie całą uwagę.

Bardzo ważnym elementem są również kolczyki. Do pracy warto wybierać te drobniejsze i bardziej subtelne modele. Na wieczór można pozwolić sobie na duże koła, które są ponadczasowe czy kolczyki, które są wiszące i charakterystyczne.

Złoto czy srebro?

Oryginalna biżuteria srebrna będzie pięknie komponowała się ze strojami w kolorach ziemi. Brązy, beże czy szarości będą wyglądały wyjątkowo elegancko w połączeniu z tym kruszcem. Warto pamiętać, że złoto również świetnie współgra z bielą, czernią czy granatem, dzięki temu świetnie sprawdzi się w stylizacjach do biura.

Modna biżuteria srebrna świetnie komponuje się z zimnymi kolorami. Błękit, lawenda, khaki, granat czy butelkowa zieleń to kolory, które idealnie łączą się ze srebrną biżuterią.

Warto również wiedzieć, że dziś łączenie biżuterii srebrne i złotej nie jest już niczym niezwykłym. Jeszcze kilka lat temu elegancka kobieta nigdy nie łączyła tych dwóch kruszców. Dziś jest to zupełnie normalne. Trzeba jednak pamiętać, że w takich połączeniach należy być bardzo ostrożnym, by nie popaść w przesadę. Jeżeli mamy wątpliwości czy komplet biżuterii nie będzie zbyt wyzywający lepiej zrezygnować z jakiegoś elementu i zastąpić go delikatniejszym.