pamiątka chrztu dla dziewczynki

Jak wybrać pamiątkę chrztu świętego?

Pierwszym ważnym wydarzeniem w życiu religijnym dziecka jest chrzest, kolejne to komunia, bierzmowanie oraz ślub. Z okazji tych uroczystości zaproszeni goście wręczają prezenty. Z okazji chrztu mają one dodatkowy wymiar pamiątkowy.

Pamiątka chrztu świętego – jaką wybrać?

Nie jest to łatwe, ale zadanie może ułatwić odpowiedź na kilka pytań:

– jaka kwota jest do dyspozycji,

– prezent praktyczny czy o charakterze religijnym,

– pamiątka chrztu dla dziewczynki czy pamiątka chrztu dla chłopca.

Dzięki odpowiedziom na te pytania znacznie zawęzi się pole poszukiwania oryginalnej pamiątki chrztu, znacznie ułatwi to wybranie odpowiedniego prezentu.

Prezent praktyczny czy religijny?

Wybór zależy przede wszystkim od sposobu życia i przekonań rodziców, najlepiej się do nich dostosować. Na chrzest najczęściej jednak wybieramy pamiątki, które zawierają symbole religijne. Do najpopularniejszych należą medaliki z wizerunkami świętych oraz dołączone do nich łańcuszki, srebrne obrazy z postacią Anioła Stróża lub Świętej Rodziny, biblia dla dzieci.

Wśród prezentów praktycznych powodzeniem cieszą się zestawy sztućców dla dzieci, komplety porcelany, pozytywki, skarbonki w różnym kształcie.

pamiątka chrztu dla dziewczynki

Pamiątki dla chłopca czy dziewczynki?

Wiele pamiątek na chrzciny ma charakter uniwersalny, a więc mogą być wręczone zarówno chłopcu, jak i dziewczynce.  Pamiątka chrztu dla dziewczynki powinna mieć elementy różowe, natomiast dla chłopców niebieskie. Wręczając prezent z okazji chrztu ,warto zadbać o jego spersonalizowanie. Wystarczy umieścić na nim imię dziecka, datę chrztu oraz podpis. Dopiero taki prezent staje się prawdziwą pamiątką, którą dziecko będzie oglądało dopiero za kilka lat.