Mydło w kostce czy w płynie – co wybrać?

Mydło to podstawowy środek myjący, służący dbaniu o higienę całego ciała. Dawniej, jedynym rodzajem mydła, było to w kostce. Następnie zostało ono wyparte przez mydła w płynie – uznawane za wygodniejsze. Obecnie, można zaś zauważyć ponowny wzrost popularności mydła w kostce. Które z nich będzie lepsze oraz jak wybrać mydło odpowiednie dla siebie?

Ekologia i ekonomiczność – mydło w kostce

To, dlaczego dozowniki z mydłem w płynie są wypierane przez klasyczne mydła w kostce wynika m.in. z zamiłowania do ekologii. Trzeba bowiem wiedzieć, że do wyprodukowania mydła w płynie niezbędne są substancje chemiczne oraz konserwanty. Mydło w kostce składa się zaś zazwyczaj z tłuszczy utwardzonych połączonych z roztworem zasady sodowej, magnezowej lub potasowej.

Taki skład jest zaś przyjaźniejszy dla środowiska, a także zdrowia. Nie da się również ukryć, że takie klasyczne mydło jest znacznie bardziej ekonomiczne – jedna kostka wystarcza na dłużej i zajmuje mniej miejsca w łazience. Wbrew pozorom, może być to też korzystne pod względem higienicznym. Dokładne umycie dozownika na mydło jest bowiem trudniejsze niż wyczyszczenie i zdezynfekowanie mydelniczki.

Intensywne nawilżenie i pielęgnacja

Kupując mydło, sporą uwagę poświęca się jego działaniu. Zadaniem mydła jest bowiem nie tylko higiena i skuteczne oczyszczanie, lecz także pielęgnacja skóry. Który rodzaj mydła będzie tu lepszy? Ze względu na ilość środków chemicznych stosowanych w mydłach w płynie, mogą one wysuszać skórę, a także powodować jej podrażnienie. 

Mydła w kostce są za to bardziej skoncentrowane pod względem składników myjących i pielęgnacyjnych. Takie mydło będzie więc nie tylko skuteczniej myło, ale także zadba o nawilżenie skóry. To znakomite rozwiązanie dla m.in. alergików, osób z cerą atopową i wrażliwą lub dla każdego, kto chce cieszyć się gładką i zadbaną cerą.

Mydła naturalne w kostce – jak wybrać?

Skład mydeł w kostce może znacząco się od siebie różnić. Szukając zaś produktu, który będzie delikatny i zarazem skuteczny warto sięgnąć po mydła naturalne w kostce, których skład został wzbogacony o cenne ekstrakty roślinne. Jakie składniki mogą zawierać?

  • aloes
  • nagietek
  • miód manuka
  • oliwę z oliwek
  • masło shea
  • węgiel aktywny
  • olejek lawendowy.

Takie mydło w kostce pomoże zadbać o higienę i piękny wygląd skóry. A dzięki temu, że jest biodegradowalne i posiada długi termin ważności, można być spokojnym o czystość środowiska oraz swoje finanse.

Krótki, dobry skład ucieszy każdego, kto chce żyć w zgodzie z naturą oraz szuka ekologicznych kosmetyków i środków higienicznych.