Alkemie żel pod prysznic

Na co zwrócić uwagę, kupując żel pod prysznic?

Mogłoby się wydawać, że zakup żelu po prysznic jest czynnością, której nie warto poświęcić więcej niż kilka sekund. Niekoniecznie! Odpowiednio dobrany produkt nie tylko oczyści skórę, ale także zadba o jej miękkość, odpowiednie nawilżenie, a przede wszystkim dobre samopoczucie jego właściciela lub właścicielki. Oto kilka aspektów, które należy wziąć pod uwagę.

Właściwości żelu pod prysznic

Decydując się na zakup żelu pod prysznic, warto sięgnąć po produkt o właściwościach dostosowanych do potrzeb skóry. Przykładowo jeśli jest ona przesuszona, świetnie sprawdzi się nawilżający kosmetyk. A może skłonna do podrażnień? W tym przypadku najlepiej postawić na kojącą piankę. Natomiast właścicielom i właścicielkom przetłuszczającej się skóry, poleca się przede wszystkim lekkie żele pod prysznic.

Skład żelu pod prysznic

Warto także zwrócić uwagę na skład żelu pod prysznic i wybrać produkt bez wątpliwej jakości substancji chemicznych. Przykładem jednej z nich może być SLS, który u bardziej wrażliwych osób będzie przesuszał skórę. Po co natomiast warto sięgnąć? Lepiej wybrać żel pod prysznic z naturalnymi składnikami, które będą łagodne dla ciała. Zakłada się, że im krótszy skład produktu do kąpieli, tym lepiej.

żel pod prysznic

Zapach żelu pod prysznic

Oczywiście znaczenie ma także zapach żelu pod prysznic. Taki o przyjemnym zapachu będzie wprowadzał w dobry nastrój i sprawi, że nawet niezbyt udany dzień stanie się nieco lepszy. Należy jednak pamiętać, że silne i sztuczne zapachy mogą podrażniać skórę, dlatego lepiej wybierać te delikatniejsze. Oczywiście ma to zastosowanie tylko w przypadku bardzo wrażliwych osób, dlatego nie wszyscy muszą zwracać uwagę na ten aspekt.

Cena żelu pod prysznic

Na końcu nie mogłoby oczywiście zabraknąć tego punku. Koszt zakupu żelu pod prysznic również ma znaczenie, szczególnie w dobie szalejącej inflacji. Warto więc porównać ceny różnych produktów i wybrać ten o odpowiednim stosunku jakości do ceny. Ponadto należy pamiętać, że dobrej jakości żel może kosztować nieco więcej, jednak wydanie dodatkowej kwoty będzie dobrym pomysłem ze względu na komfort, jaki będzie towarzyszył kąpieli z jego użyciem.

Jakich żelów pod prysznic lepiej unikać?

Wybierając żel pod prysznic, warto także wiedzieć, czego unikać. W koszyku zakupowym raczej nie powinny się znaleźć produkty, które zawierają:

  • silne detergenty,
  • zbędne konserwanty, np. parabeny,
  • sztuczne barwniki mogące powodować alergię,
  • sylikony, które u niektórych osób zatykają pory,
  • zbyt silne zapachy mogące podrażniać skórę.