Nausznice jednoczęściowe

Obecnie nausznice to bardzo popularne kolczyki i śmiało można je nazwać hitem obecnego sezonu. Wszelkie formy ozdobnych nakładek na uszy o ciekawych kształtach i motywach są obecnie na topie. Tego typu kolczyki charakteryzują się głównie nieszablonowymi wzorami, które idealnie mogą uzupełnić wieczorową stylizację.

Nausznice mogą przybierać różne formy. Nierzadko są to mniej wyszukanie kolczyki z dozą fantazji, np. dwuelementowe nausznice wraz z łańcuszkiem. Taki zestaw to perfekcyjna opcja dla kobiet, które cenią sobie subtelność i romantyczność. Cienki kształt nausznic podkreśli kształt każdego ucha.

Nausznice jednoczęściowe

Nausznice jednoczęściowe to podłużne kolczyki, które zdobią całą długość ucha. Przeważnie mają około pięć centymetrów, dlatego często stanowią silny akcent i budują całość wieczornej stylizacji. Taki rodzaj nausznic idealnie pasuje do kobiet, które są odważne i przebojowe. Kolczyki tego rodzaju są dostępne na rynku w różnych formach. Można kupić podłużne formy, które są wysadzane kamieniami szlachetnymi oraz kolczyki w kształcie liścia czy kwiatu. Nausznice (tutaj) tego typu są najczęściej wykonane ze srebrna i są zdobione cekinami lub wielokolorowym łańcuszkiem. Nausznice w formie węży, zwierząt czy smoków cieszą się bardzo dużą popularnością.

Nausznice na sztyfcie

Kolejnym hitem są nausznice na sztyfcie. Jest to świetna ozdoba, która obecnie podbija coraz większą liczbę serc w kraju. Taki rodzaj kolczyków jest dwuczęściowy. Cechują się tym, że są bardzo nowoczesne, bowiem dolna część ozdób wychodzi spod ucha, co pozwala stworzyć układ w kształcie np. wachlarza. Nausznice na sztyfcie robią wielkie wrażenie, bowiem ich budowa jest nonszalancka i, co ważne, w Polsce nadal są mało popularnym rozwiązaniem – bardzo mało osób wie czym są nausznice na sztyfcie i jakie mogą przybierać formy. Kolczyki tego typu z pewnością będą cieszyć się w Polsce coraz to większą popularnością – wiele gwiazd zachodu zakłada je do swoich wieczornych stylizacji na czerwonym dywanie.