Fairy

O czym warto pamiętać wybierając płyn do naczyń

Nie każdy płyn do naczyń jest identyczny. Produkty te różnią się między sobą chociażby właściwościami myjącymi, a także zdolnościami emulgowania tłuszczu. Aby cieszyć się maksymalną efektywnością zmywania naczyń, warto zdecydować się na produkt, który osiąga dobre wyniki, jeśli chodzi o obie te kwestie, taki, jak na przykład płyn do mycia naczyń Fairy.

Czym powinien charakteryzować się dobry płyn do naczyń?

Wysokiej jakości płyn do naczyń wcale nie musi mieć długiego i skomplikowanego składu. Przeciwnie – w przypadku dobrych jakościowo produktów szybko dostrzeżemy, iż lista ich składników jest stosunkowo krótka. W składzie płynu do mycia naczyń powinny znaleźć się przede wszystkim środki powierzchniowo czynne, za pomocą których usunięte zostaną wszelkie zabrudzenia. Ponadto płyn do mycia naczyń zawiera zazwyczaj także konserwant, a także kompozycja zapachowa – sztuczna, lub naturalna. Oprócz tego w składzie płynu do mycia naczyń bardzo często znajdziemy również kwas cytrynowy, a także sodę. 

Jaki płyn cechuje się najwyższą jakością?

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeprowadził niedawno badanie, w ramach którego porównano ze sobą kilkanaście najpopularniejszych marek płynów do naczyń (o standardowym zapachu cytrynowym) i oceniono ich zdolności czyszczące oraz emulgujące tłuszcz. Niekwestionowanym zwycięzcą całego zestawienia okazał się produkt marki Fairy (https://www.manada.pl/fairy), który okazał się najlepszy  pod zarówno jednym, jak i drugim względem. W zestawieniu uwzględniono także, że dzięki wysokiej jakości zmywania płyn fairy jest bardzo ekonomiczny w użytkowaniu, porównując z wieloma konkurencyjnymi produktami.

fairy płyn do naczyń

O czym jeszcze należy pamiętać, wybierając płyn do mycia naczyń?

Z pewnością bardzo dobrym wyborem będzie produkt o pH neutralnym dla ludzkiej skóry. Jest on bowiem wygodniejszy oraz bezpieczniejszy w użytkowaniu. Wysokiej jakości produkt powinien być także dostępny w kilku wariantach zapachowych, a także w butelkach o różnej pojemności. Pozwoli to bowiem zawsze dobrać taką ilość oraz zapach płynu, jaką w danym momencie potrzebujemy (lub po prostu preferujemy). Dobrym przykładem ponownie są tu produkty fairy, dostępne zarówno w butelkach o pojemności 450 ml, jak również np. 900 ml. Producent przygotował także przeznaczony dla profesjonalnych zastosowań płyn do mycia naczyń Fairy Professional o pojemności 5 litrów

Wybór odpowiedniego płynu do naczyń jest niezwykle ważny. Ma on bowiem wpływ na jakość zmywania – jedynie wybierając produkt wysokiej jakości mamy gwarancję, że wszelkie resztki pokarmów zostaną dokładnie usunięte z talerzy i garnków.