Pas do pończoch – dlaczego warto go nosić?

Pończochy stanowią jeden z najbardziej kobiecych elementów damskiej bielizny. Aktualnie można zaobserwować trend pokazujący, że do łask wróciły także pasy do pończoch. Co warto o nich wiedzieć?

Jak nosić pończochy?

Pończochy to świetna alternatywa dla rajstop czy podkolanówek, a także znakomity sposób na modelowanie nóg. Pończochy sprawiają, że każda kobieta poczuje się wyjątkowo i kobieco. 

Do niedawna kobiety często rezerwowały pończochy na specjalne wieczory, jednak to się zmienia. Pończochy świetnie się sprawdzają w codziennych stylizacjach, a do tego są bardzo wygodne. Jak wysoko można je nosić? Zasada jest jedna. Wzmocniona górna część pończochy czyli manszeta, nie może wystawać spod ubrania. 

Czym jest pas do pończoch?

Pończochy przypinane do pasa znakomicie pasują do spódnic i rozkloszowanych sukienek. Od lat stanowią także niezbędny element stroju panny młodej. Odpowiednio dobrany pas dba o komfort noszenia i utrzymanie pończoch na swoim miejscu.

Na rynku znajduje się wiele rodzajów pasów do pończoch, które różnią się między sobą zarówno szerokością, ilością podwiązek, jak i kolorem czy materiałem, z którego są zrobione. 

Producenci oferują pasy nawet z 14 podwiązkami, do których przyszyte są tzw. żabki czyli plastikowe lub metalowe zapinki. To właśnie za pomocą tych elementów należy przymocować podwiązkę do pończochy. Jak jednak dobrać odpowiedni pas do pończoch? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z którego jest wykonany.  Ważne są również regulowane podwiązki z metalowymi zapięciami, znacznie bardziej wytrzymałymi niż te z tworzywa. Właściwie dobrany pas nie uciska ani też nie uwiera,  idealnie przylega do ciała i nie przesuwa się w trakcie użytkowania.