Pomysł na bożonarodzeniowy prezent – naszyjnik z literką

Święta to wyjątkowy czas; czas odpoczynku i radości. Wiele osób pragnie podkreślić jego specyfikę poprzez wręczenie bliskim oryginalnych podarunków, które będą wzbudzać sentyment przez następne lata. Pomysłem na taki prezent jest naszyjnik z literką imienia osoby, której poprzez ten gest chcemy sprawić przyjemność.

Naszyjnik ze stali chirurgicznej

Najtańszy dostępny na rynku naszyjnik z literką ze sklepu internetowego sklep.diamor.pl to model wykonany ze stali chirurgicznej. Materiał ten charakteryzuje się niezwykłą trwałością, dlatego z powodzeniem wykorzystuje się go między innymi do produkcji biżuterii. Jednak uwaga: jest to produkt nieodpowiedni dla alergików. Na skórze wielu osób biżuteria ze stali chirurgicznej wywołuje podrażnienie i wysypkę, dlatego na dłuższą metę nie mogą jej nosić. Przed zdecydowaniem się na zakup naszyjnika z literką ze stali chirurgicznej należy się więc upewnić, czy osoba, którą chcemy obdarować – nie należy do tej grupy alergików.

Naszyjniki srebrne

Srebro od lat cieszy się dużą popularnością. Jest to spowodowane przede wszystkim jego niewygórowaną ceną; srebrny naszyjnik można bowiem kupić już od stu złotych, natomiast zawieszka w kształcie literki to wydatek rzędu kilkunastu lub kilkudziesięciu złotych. Co więcej, srebro bardzo rzadko uczula osoby, które noszą wykonaną z niego biżuterię.

Prezent z najwyższej półki, czyli naszyjnik ze złota

Naszyjniki z literkami wykonane ze złota z pewnością należą do najdroższych tego typu ozdób. Zakup samego naszyjnika to wydatek oscylujący w granicach 400 – 1000 złotych. Złota literka natomiast kosztuje w od 100 do 500 złotych (wszystko zależy od próby złota oraz wielkości zawieszki). Najbardziej popularna jest biżuteria, do produkcji której użyto obydwu rodzajów tego drogocennego kruszcu. Prezentuje się niezwykle gustownie, a co więcej – jest to rozwiązanie znacznie tańsze, niż zakup biżuterii wyłącznie ze złota białego.

Święta to szczególny okres w roku. Warto zadbać, by kupowane przez nas prezenty były równie wyjątkowe, jak czas spędzony wspólnie z bliskimi przy bożonarodzeniowym stole.