Torebka shopperka

Torebka shopperka – czy znasz jej historię?

Torebka shopperka to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów garderoby każdej modnej kobiety. Bez niej trudno sobie wyobrazić wypad do sklepu, wyjście do pracy czy zakupy w centrum handlowym. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, skąd wzięła się ta popularna torebka?

Shopperka dawniej i dziś

Torebka shopperka

Historia torebki shopperki sięga początków XX wieku. Wówczas torebki były przede wszystkim praktycznym dodatkiem, który pozwalał kobietom na przechowywanie niezbędnych drobiazgów. Torebki nosiły wtedy przede wszystkim służące w pracy kobiety, które potrzebowały miejsca na dokumenty czy narzędzia pracy. Wraz z rozwojem przemysłu i pojawieniem się sklepów samoobsługowych w latach 30. XX wieku, torebka typu shopperka zaczęła zyskiwać na popularności. Dzięki niej kobiety mogły wygodnie nosić zakupy, a po ich zakończeniu, spacerować z nią po mieście, bez konieczności noszenia wielu mniejszych torebek.

Pierwsze shopperki były proste, zrobione z lnu lub bawełny. W czasie wojny, ze względu na brak dostępności materiałów, były produkowane nawet z papieru lub siatki. Dopiero w latach 50. i 60. XX wieku torebki shopperki zaczęły przybierać na modzie. Projektanci zaczęli je dekorować, a ich kształt i wielkość zaczęły się różnić w zależności od potrzeb klientek.

Obecnie torebka w typie shopper stała się kultowym elementem mody. Znajdziemy ją w wielu kolekcjach znanych projektantów, a każda kobieta ma w swojej garderobie przynajmniej jedną. Torebka ta doskonale bowiem wpisuje się w styl casualowy, a jednocześnie może być świetnym uzupełnieniem eleganckiej stylizacji.

Torebka shopperka – jaką wybrać?

Warto wybierać torebki shopperki wykonane z naturalnych materiałów, takich jak skóra czy bawełna, które będą służyły przez długi czas. Ważne jest także, aby wybierać rozmiar dostosowany do indywidualnych potrzeb – zbyt mała torebka może okazać się niewystarczająca, natomiast zbyt duża będzie niewygodna w noszeniu. W poszukiwaniu idealnej torebki na pewno pomogą bogate oferty popularnych sieciówek.